Společné kulturní akce Mikroregionu Loučná

Ples Svazku obcí Loučná - 6. reprezentační ples Svazku obcí Loučná - 27.1.2006
  Svazek obcí Loučná dodržel i letos tradici a uspořádal již 6. reprezentační plec Svazku obcí Loučná, tentokrát v kulturním domě v Kostěnicích.
  Po vstupu se návštěvníci ocitli v nádherně květinami vyzdobeném společenském sále. Příjemné prostředí a veselou atmosféru dotvořila hudební skupina Rytmus. Tato kapela dostála svému názvu a na parket vylákala téměř všechny návštěvníky ke svižnému tanci.
  Po tradičním úvodním uvítacím slovu předsedy pana Františka Matúšů a starosty Kostěnic pana Václava Pulkrábka se na parket rozběhla taneční skupina Sokola Kostěnice, která oživila program moderním tancem. O něco později se návštěvníci prostřednictvím této skupiny přenesli do časů našich babiček a dědečků, kdy se tančila Beseda.
  Každá obec měla jako obvykle zadáno několik stolů pro své návštěvníky.
  Vrcholem večera byla i na tomto plese tombola, která potěšila výherce téměř čtyřiceti pěknými cenami.
  Veselá zábava se rozproudila naplno a nikdo ani nepostřehl, že půlnoc již dávno minula, když se hudba začala s návštěvníky loučit.


Ples Svazku obcí Loučná - 5. reprezentační ples Svazku obcí Loučná - 28.1.2005
   Letošní reprezentační ples Svazku obcí Loučná se konal ve společenském sále nově otevřené radnice v Sezemicích.
   Prostorný sál i velký balkon poskytly dostatečné prostory pro všechny návstěvníky. K tomu nutno ještě přidat další dva velké stoly umístěné na rozlehlém jevišti, kde seděli spojilští obyvatelé. Na jevišti byla umístěna také hudební skupina MUSIC - TEAM - Petrus z Třemošnice, která hrála po celý večer příjemné taneční melodie pro starší i mladší generaci.
   Po tradičním přivítání návštěvníků předsedou svazku panem F. Matúšů a starostou města Sezemic panem B. Kopeckým se zábava rozproudila naplno.
   Zpestřením večera bylo i vystoupení dívčí taneční skupiny ze Sezemic s moderní taneční kreací. Vrcholem večera jako tradičně bylo vylosování tomboly, jejíž hodnotné ceny potěšily mnoho návštěvníků.


Ples Svazku obcí Loučná - IV. reprezentační ples Svazku obcí Loučná se konal v pátek 6.února 2004 v kulturním domě obce Slepotice. V úvodu všechny návštěvníky jako obvykle přivítal předseda svazku obcí pan F. Matúšů, dále paní starostka Slepotic a rovněž byli přivítáni zástupci obce Moravany - nového člena Svazku obcí Loučná.

    Příjemné prostředí a veselá hudba v podání hudební skupiny „Renonc“ zlákaly na prostorný parket jak mladší tak i starší návštěvníky ve svižném i klidném tempu.
    Průběh večera byl zpestřen třemi vstupy členů tanečního klubu Prefekt z Pardubic, ve kterých nám předvedli ukázky klasickým i latinskoamerických tanců.
    Poněkud soukromější prostředí nabízela malá vinárna v suterénu, kde hrála především k poslechu taneční skupina „Druhá míza“.
    Vrcholem večera bylo losování tomboly, která byla letos skutečně bohatá a obsahovala téměř sto cen láhvemi vína počínaje, přes prací prostředky, pytli s pšenicí, dárkovými balíčky a mnoho dalších věcí až kuchyňskými technickými pomocníky konče.
    Zábava byla jako každoročně skvělá a trvala až do pozdních nočních hodin.


Ples Mikroregionu Loučná - V pátek 24.1. 2003 se konal dnes již tradiční III. reprezentační ples mikroregionu Loučná. Jako v předchozích letech i tentokrát se občané svazku obcí Loučná sešli v restauraci v Chotči.

    Pěkné prostředí a dobrou náladu všem zpříjemnilo hudební trio COMBO 95, které vyhrávalo k tanci i poslechu. Zaplněný parket v průběhu celého večera svědčil o tom, že zábava se opravdu vydařila.
    Slavnostní atmosféru ještě podtrhlo vystoupení taneční skupiny České obce Sokolské z Kostěnic s předtančením tance Česká beseda. Lidové kroje a lidové písničky nás uvedly na chvíli do časů minulých.
    Završením celého večera bylo losování bohaté tomboly s pěknými a hodnotnými cenami.


Ples mikroregionu Loučná - V sobotu dne 26.1. 2002 se konal opět v Chotči II. reprezentační ples mikroregionu Loučná. V příjemném a milém prostředí hrálo k tanci i poslechu oblíbené trio Taxis . O veselí a dobrou náladu nebyla nouze celý večer ještě završilo losování bohaté tomboly.
   Doufáme, že se tento ples stává příjemnou tradicí, při které se upevňují a prohlubují vztahy mezi obyvateli jednotlivých obcí svazku.
   Na tomto plese byli přivítáni hosté, a to ředitelka Dětského centra ve Veské paní MUDr. Drahomíra Peřinová. a předseda sousedního mikroregionu Pod Kunětickou horou pan Pavel Vrátil .
   Mikroregion Loučná se stal patronem tohoto Dětského centra ve Veské a v souvislosti s tím byla paní ředitelce předána část výtěžku z tohoto plesu ve výši 6000,- Kč na podporu a rozvoj tohoto zařízení.

Setkání starostů Mikroregionu

Cvičení SDH - Dne 2. 4. 2001 v 17.45 hodin se konalo cvičení jednotek SDH v rámci Mikroregionu Loučná. Cílem cvičení bylo prověření akceschopnosti jednotek, přičemž byla současně provedena kontrola technického stavu prostředků požární ochrany. Námětem cvičení byl požár lesa v katastrálním území Veská u Sezemic.

Ples - První společenský ples Mikroregionu Loučná se konal dne 23. 2. 2001 v kulturním domě v obci Choteč. Z obce Spojil se zůčastnila skupina 24 lidí. Na úvod bylo předtančení, pak následovala volná zábava a vrcholem byla bohatá půlnoční tombola. Ples se opravdu vydařil, neboť se hosté rozcházeli až dlouho po půlnoci.

Hokejový turnaj - Na Silvestra, dne 31. 12. 2000 dopoledne byl uspořádán hokejový turnaj několika obcí z Mikroreginu Loučná. Své schopnosti si přišli změřit hokejová mužstva z Chotče, Spojila a města Sezemic. Hokejové zápasy se odehrály na novém kluzišti ve Spojile. Turnaj vyhráli "chotečtí". Pravidla, vybavení hráčů i celý volný průběh byl přizpůsobem místním provizorním podmínkám, ale přesto všichni, kdo se zúčastnili či přišli své mužstvo povzbudit, se pěkně pobavili.
Záběr z utkáníPředávání diplomů